yakamozun güncesi: Sigma Face Kit Setinin Fırçalarına Dair...

23 Aralık 2012 Pazar

Sigma Face Kit Setinin Fırçalarına Dair...Makyaj bloglarını okumayı seviyorum ve makyaj yapmayı çok seviyorum.Makyajda fırça kullanımına Avonun fırçaları ile başladım.Ve git gide fırçasız yaptığım makyajdan hoşlanmaz oldum.Neler mi almadım: avon fırçaları,eco tools,natural love,Flormar yeni çıkan fondoten ve blending fırçaları, studio basics,essence fırçaları derken neredeyse tüm makyaj bloglarının bahsettiği Sigma fırçlarına elim gitti. Malum Black Friday zamanı...

Çok hevesliydim Mac kalitesine yakın olduklarını hatta performanslarının Mac'ten bile iyi olduğunu okumuştum.Hiç kimse kötü yorumlamamıştı. Ama ya onlar bu Sigma olayını abarttı ya da ben çok şanssız biriyim.Bir makyaj blogunun Sigma ile ilgili yazısına bu yaşadığım durumu yazdım.Blog sahibesi cevap vermeye bile tenezül etmedi.Tabii hanımefendinin blogunun kenarında Sponsor olarak Sigma göründüğü için mi bunu yaptı yoksa başka neden mi var açıkcası bunu bilemiyeceğim ama cidden canım sıkıldı.

Neyse yaşadığım sorunsal yaklaşık 23/11 de sipariş verdim sorunsuz bir şekilde elime aldım aldığım günde resmini çektim. Orijinal adreslerinden sipariş verdim:Sigma

İşte aldığım zaman çektiğim resim:10 Aralık'ta almışım.instagram kanıtıdır.

Neyse bugüne kadar toplamda 3 kez adam gibi yıkadım adam gibi de baş aşağı şekilde kuruttum.

Yani eğik kurutmadım.İlk yıkamada kıl döktü ve F50 fırçası boyama yaptı bu ilktir geçer dedim. Bundan sonra ki yıkamalarda da kıl döktü ve F50 fırçasının boyası aktı.Şimdi olur  böyle şeyler derseniz bu sete 63 dolar verdim açıkcası Flormar fırçası gibi kıl dökmelerini (hatta Flormarın bile bu kadar kıl dökmediğini belirtmem lazım.) yüzümden kılları toplamak zorunda kalacağımı bilseydim asla bu sete bunu vermez gider coastal scentsten set alırdım ve taş çatlasa 30 dolar verirdim 22 adet fırçasına. 

Ne yaptım firmaya internet sayfalarından yaşadığım sorunsalı ve isterlerse çektiğim kanıt fotografları yollayabileceğimi yazdım.Cevap verirler mi bilemiyorum acemiyim.İlk alışverişimdi...

Peki bunu neden yazıyorum ben kandım SİZ KANMAYIN....

BLOGLARDA BUNA DAİR BİR ŞEY OKUMADIM AMA FORUMLARDA FACE KİT DÖKÜLÜYOR YAZILMIŞ...
BENİM KIZDIĞIM NOKTA BU SORUNU BEN Mİ YAŞADIM TEK???  SANMIYORUM....AMA FİRMA KORUNUYOR GİBİ GELDİ O HANIMEFENDİNİN YAPTIĞI OLAYDAN ANLADIĞIM. HER OLUMLU YORUMA CEVAP YAZMIŞ AMA BENİM SORUMA CEVAP YAZMADI.CİDDEN DOĞRU DÜZGÜN SORDUM ONUNDA KANITI ŞU :

VE ANLAYAMADIĞIM NOKTA NEDEN HİÇ KİMSE OBJEKTİF BİR ŞEKİLDE BUNLARI YAZMAMIŞ.63 DOLAR KİME AZ KİMİNE FAZLA GELİR EN AZINDAN BİR BLOG YAZSAYDI ONA GÖRE DÜŞÜNÜP ALIRDIM.

Firmalardan ne koparırsam yararıma mantığı ile çalışan blogların bir an evvel kapanması dileğiyle...Çünkü bizler sizleri okuyoruz ve tavsiyelerinizi dikkate alıyoruz siz iki şeyi bedava getireceksiniz diye tüketiciyi yanıltarak o firmaların bizleri kandırmasını sağlıyorsunuz ve aynı suça dahil oluyorsunuz şahsi fikrim bu.

İşte bu sigma sorunsalıma dair fotoğraflar:

Yukarıdaki fotoğrafta tek kıl görünebilir ama şu ana kadar yaklaşık 20 kıl gitti. pudra fırçasından,duo fibreden de yaklaşık 10 -15 adet gitti her yıkama sonrası boya akıttı.

Bu arada essence fırçalarıda mosmor boya akıtıyor bilginize. Ve Flormarın fırçası bile sigmanın aynı işi yapan F50'den az kıl döküyor... Gene Flormarın Blending fırçası da iyi iş görüyor.

Bunun dışında almış olduğum sigma E15 ve  E25 Fırçalarından cidden memnunum hatta E25 blendingle yapmış olduğum gölgeleme (ki ben amatörüm) herkes farkedip soruyor E15 de süper kalem çekmiş etkisini yakalıyorum.Keşke sadece bunları alsaymışım...4 yorum:

 1. Büyük hayal kırıklığı, çünkü bende set halinde far fırça setini almayı planlıyordum. Ayrıca ben de birşey alacağım zaman mutlaka bloglarda aratma yapıyorum ürün yorumları, şahane mükemmel süpperr şeklinde iken aldığımda ise tam bir hayal kırıklığı olabiliyor e hadi diyelim cilt farkı kullanım acemiliği ama bu fırçalarda böyle bir bahaneleri de olamaz. Garippp + inaılmaz da kafam karıştı far fırçalarını da tek halde mi alsam acaba bilemedim??
  Nur K.

  YanıtlaSil
 2. Şahsi tecrübeme dayanarak kesinlikle set almayın derim ben resmen rezillik yaşadım siz yaşamayın yeni gelenleri ne zamandır kullanıyorum ne bir kıl döktü ne de boya akıttı paramızla rezil olmayalim real tecnuqie fırcalarını da övüyorlar onu da deneyebilirsiniz

  YanıtlaSil
 3. Teşekkür ederim hızlı cevabın için, oturup bekledim :) Aslında ilk fırça isteğim Real Tecnuqie fırçalarıyla başladı fakat neden bilemiyorum çok objektif davranılmadığını izlenimine kapıldım. Sebepse ""bu fırçaları denemeden önce nasıl makyaj yapıyormuşum" diyenlerin hala eski fırçalarla makyaj yapmaya devam etmeleri biraz inancımı sartı :/ Aslında fazlaca şiştim en iyisi kimseye çokta inanmayıp olmayan milyarcıklarımızla alıp deneyip yanılmak yahut yanılmamak :) Sevgiyle
  Nur.
  Buarada yorum yazıktan sonra çıkan şu kelime doğrulamayı nacizane kaldırmanı tavsiye ederim inanılmaz sıkıntılı bir aşama :))

  YanıtlaSil
 4. Öncelikle kusura bakmayın yorumunuzu geç yayınladım haklısınız öyle ağaçtan para toplamıyoruz kesinlikle iyi araştırın öyle alın derim bu arada tavsiyenize uyacağım:) teşekkürler

  YanıtlaSil